قیمت شمش فولادی آسیا بدنبال ثبات پس از شروع طوفانی هفته

اواخر هفته گذشته، قیمت‌های رو به پایین شمش فولادی داخلی و آتی چین منجر به افت شدید در قیمت‌های پیشنهادی واردات برای محصولات نیمه ساخته گردید اما قیمت‌ها طی روز گذشته، با آهستگی به سمت تثبیت رفتند.

با کاهش شدید در قیمت‌های فولاد چین در پایان هفته گذشته و احساس روند نزولی در بازار، برخی درخواست‌ها برای شمش 3SP ژاپن، در روز دوشنبه، 700 دلار برای هر تن cfr چین، شنیده شده است. ولی به گفته برخی منابع، این بیشتر جهت بررسی واکنش بازار بود تا سیگنال واقعی برای یک سطح عملی و صحیح  خرید.

این هفته، قیمت‌های پیشنهادی برای شمش 5SP استاندارد بین 760 تا 770 دلار شنیده شده است و قیمت شمش تولید شده به روش القایی (IF) بین 745 تا 750 در هر تن cfr مانیل (فیلیپین)، در دسترس بوده است.

قیمت‌های پیشنهادی برای شمش 3 SP ژاپن cfr مانیل در پایان هفته قبل و شروع این هفته، 760 تا 770 دلار برای هر تن شنیده شده است اما برخی منابع گفته‌اند که این، تا سه شنبه، قابل اجرا نخواهد بود.

گزارش‌هایی مبنی‌بر انجام معاملات با قیمت 780 تا 795 دلار در هر تن cfr فیلیپین، برای شمش‌های تولید شده از سوی مراکز تامین مختلف از جمله کشورهای مشترک المنافع (CIS) و هند، اواخر هفته گذشته، بوده است لیکن منابع خبری در زمان انتشار این گزارش قادر به تایید آن نبودند.

برخی منابع خبری خاطر نشان کردند که در حال حاضر، خریداران فیلیپینی قادر به پرداخت قیمت‌های بالاتر نسبت به چین هستند جایی که سطح قیمتی قابل اجرا، 700 تا 740 دلار cfr ، بسته به خریدار، گفته شده است.

در چین، قیمت‌گذاری شمش بر اساس سفته بازی است. در فیلیپین، آنها واقعاً به شمش نیاز دارند؛ زیرا آنها خطوط تولیدی دارند که میبایست مواد اولیه برایشان تأمین شود و کارخانجاتی دارند که باید همچنان به تولید ادامه دهند.

خریداران شمش در چین (که در گذشته، فروشندگان شمش بودند)، به شدت تحت تأثیر تحرکات در بازارهای آتی، قرار گرفته‌اند.

در فیلیپین، خریداران بر اساس نیاز فعلی، خرید می‌کنند.

(Metalbulletin, 19 May, 2021)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا