قیمت‌های صادراتی ورق پلیت چین، روند نزولی را در بازار داخلی دنبال می‌کنند و خریداران در حالت صبر و نظاره هستند

بنا بر اعلام برخی منابع به Fastmarkets، بدنبال روند نزولی بازار داخلی، قیمت‌های صادراتی ورق پلیت چین در هفته منتهی به روز سه‌شنبه مورخ 25 ماه مه (4 خرداد)، بدنبال روند نزولی در بازار داخلی با افت همراه بود.

خریداران خارجی، با فعالیت تجاری محدود، رویکرد صبر و نظاره را اتخاذ کرده بودند.

ارزیابی قیمت Fastmarkets برای صادرات ورق پلیت سنگین فولادی، فوب بنادر اصلی چین، تحویل در  آگوست بین 900 تا 940 دلار در هر تن در روز سه‌شنبه بوده‌است که 105 تا 120 دلار در هر تن نسبت به 1.020 ـ 1.045 دلار در هر تن، کاهش نسبت به هفته قبل داشته است.

همچنین، برخی منابع خاطر نشان کرده‌اند که هیچ معامله‌ای طی هفت روز گذشته انجام نشده است.

یک بازرگان مستقر در شانگهای، روز سه‌شنبه گفته است که درخواست، بسیار کم بوده  و چندین کارخانه دولتی، هیچگونه پیشنهاد قیمتی را ارائه نداده‌اند. با روند نزولی قیمت فولاد در بازار داخلی چین، خریداران خارجی نیز تمایلی به ثبت سفارش ندارند. بیشتر مشتریان ما، همچنان رویکرد صبر و نظاره را دنبال می‌کنند.

همچنین عنوان شده که در روز سه‌شنبه، یک کارخانه تولید پلیت فولادی، برای خریداران خود در جنوب شرق آسیا، قیمت 940 دلار فوب، از طرف کارخانه پیشنهاد شده است.

اخیراً صادرات ورق پلیت فولادی به کشورهای جنوب آسیا هموار نبوده است. قیمت‌های ورق پلیت در حال کاهش بوده است و لذا مشتریان منتظر کاهش بیشتر قیمت‌ها، هستند.

منابع دیگری نیز اعلام کردند که صادرات به آمریکای شمالی نیز مطلوب نبوده است و فعالان بازار ترجیح می‌دهند صبر کنند تا ببینند چه اتفاقی بعد از این خواهد افتاد.

شرکت فولاد Yongfeng در چین در تاریخ 21 ماه مه (31 اردیبهشت)، قیمت ورق پلیت را برای هر تن 940 دلار پیشنهاد داده بود اگرچه یک تاجر عنوان کرد که این قیمت برای صادرات به جنوب شرق آسیا بالا بوده است.

روز چهارشنبه مورخ 26 مه (8 خرداد)، منابع خبری حاکی از آن بودند که آخرین پیشنهاد قیمتی شرکت آهن و فولادBaotou  برای ورق پلیت 870 دلار (فوب) در هر تن بوده است.

(MetalBulletin, 27 May, 2021)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا